Aktualności
Ukraiński Cereal Planet drugą firmą z Ukrainy na NewConnect PDF Drukuj Email
piątek, 27 września 2013 11:29

Cereal_Planet Ukraiński Cereal Planet będzie drugą firmą z Ukrainy na NewConnect

Zarejestrowana na Cyprze grupa spożywcza, działająca głównie we wschodniej części Ukrainy przygotowuje się do wejścia na NewConnect. Debiut Cereal Planet na rynku alternatywnym możliwy jest jeszcze w październiku. Będzie to druga po Agrolidze, spółka z Ukrainy notowana na NewConnect.

Cereal Planet PLC zajmujący się m.in. produkcją i handlem kasz oraz płatków owsianych wkrótce zadebiutuje na rynku alternatywnym GPW. Spółka przeprowadziła niewielką ofertę prywatną (0,5 mln zł) skierowaną głównie do polskich inwestorów indywidualnych. – Nie zdecydowaliśmy się na dużą emisję, chcemy, aby przez obecność na giełdzie inwestorzy lepiej nas poznali i docenili nasz potencjał. W zależności od wyceny spółki możemy się w dalszej perspektywie zdecydować na pozyskanie od inwestorów większych środków – podkreśla Anatoliy Vlasenko, dyrektor generalny Cereal Planet

Będzie to pierwsza spółka ukraińska na tym rynku reprezentująca branżę przetwórstwa spożywczego. Do tej pory wśród spółek z Ukrainy debiutujących zarówno na rynku alternatywnym jak i regulowanych dominowały firmy rolnicze, skupiające się na produkcji surowca. Model biznesowy Cereal planet opiera się dostarczaniu gotowej, przetworzonej produkcji, co umożliwia osiąganie wyższych marż.

Cereal Planet szacuje swój program inwestycyjny na prawie 3,7 mln euro. Grupa zamierza m.in. rozbudować i zmodernizować zakład produkcyjny Biełokołodiezanskie (k. Charkowa) mieszanek i kasz zbożowych, gryczanych, jaglanych, jęczmiennych, płatków owsianych. – Zdecydowaliśmy się wejść na polską giełdę, gdyż wiele ukraińskich spółek z sukcesem pozyskało już nam nim środki na rozwój. Uważamy, że produkcyjno – handlowy profil Cereal Planet będzie stanowił ciekawe uzupełnienie dla portfela inwestorów aktywnych na NewConnect, a także tych obecnych w akcjonariatach firm ukraińskich z głównego rynku GPW – uważa Anatoliy Vlasenko, Dyrektor Generalny i jeden z akcjonariuszy Cereal Planet.

Do debiutu Spółkę przygotowuje warszawska firma doradcza Progress Holding. Doradca w 2011 r. wprowadził pierwszą ukraińską spółkę na NewConnect – Agroligę, reprezentującą branżą rolniczą.

PDF AKTYKUŁ W PRASIE

 
Sprzedaż akcji Suntech S.A. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 stycznia 2013 09:19

sun_logoTop Consulting S.A. informuje o sprzedaży znaczącego pakietu ok. 1,5 miliona akcji w transakcji poza sesyjnej spółki Suntech S.A. W powyższej transakcji Top Consulting S.A. oraz osoby fizyczne powiązane z naszą firmą sprzedały wszystkie posiadane przez siebie akcje spółki Suntech S.A. po cenie znacznie wyższej niż aktualna wycena akcji tej spółki na rynku NewConnect. Całkowity zwrot z inwestycji Top Consulting S.A. w Suntech S.A. przekroczył 25 % w skali roku.

Obecnie na etapie finalizacji jest kilka inwestycji portfelowych w atrakcyjne spółki o których w najbliższym czasie poinformujemy.

Ponadto, zachęcamy do zapoznania się z poniższą informacją prasową:
http://inwestycje.pl/new_connect/NewConnect.-Zarzad-Suntech-kupuje-akcje-spolki-od-funduszu-VC;189097;0.html

 
Prasa o Nas PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 maja 2012 09:47

 

nowy_dziennik   18 maja 2012 Nie opłaca się nie inwestować

 
Prolink: Dokumenty spółki PDF Drukuj Email
czwartek, 05 stycznia 2012 12:14

prolink Top Consulting S.A. realizuje kolejna emisję. Spółką tą jest Prolink S.A, która działa w branży reklamy internetowej, w segmencie marketingu efektywnościowego, search engine marketingu oraz reklamy display.

 
Debiut MOBINI na NewConnect PDF Drukuj Email
wtorek, 21 czerwca 2011 22:39

logoMobiniUroczystość debiutu spółki MOBINI S.A na rynku New Connect.

Zakończony sukcesem debiut odbył się 22 czerwca 2011 roku o godz 11:20, w budynku GPW na ulicy Książęcej 4 (sala NewConnect)

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Top Consulting S.A. ul. Aleja Wilanowska 7 lok.2, 02-756 Warszawa, tel.: (+48 22) 460 51 00, fax: (+48 22) 460 51 29, www.topconsult.pl
Top Consulting S.A., z siedzibą w Warszawie przy ul. Aleja Wilanowska 7 lok.2, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla
m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000305922, NIP 526-00-36-635, REGON 010413349,
wysokość kapitału zakładowego i kapitału wpłaconego - 1 240 000,00 złotych.